National Association of Underwater Instructors (NAUI) se sídlem na Floridě, USA, je jednou z nejstarších a nejrespektovanějších potápěčských organizací na světě. Od roku 1960 prošlo touto organizací více než 60 tisíc průkopníků a potápěčských lídrů, kteří udávali směr, kterým se potápění s přístrojem ve světě ubíralo. NAUI je největší neziskovou potápěčskou výcvikovou agenturou na světě, která vytváří standardy a vzdělávací programy pro své členy. 
NAUI je unikátní organizace ve světě potápěčských výcvikových agentur. Jedná se o skutečnou členskou organizaci, kterou řídí sami členové a jimi volené představenstvo. NAUI zajišťuje potápěčských výcvik pro organizace, jako jsou například Walt Disney World Resort v Orlandu na Floridě, New York Fire Department, Army Forces Special Forces Underwater Operations School, United States Navy Seals Teams a NASA’s Neutral Buoyancy Laboratory v Houstonu v Texasu (USA), kde připravuje astronauty na pohyb ve volném prostoru. 
V rámci certifikovaných výukových potápěčských programů NAUI nabízí mimo jiné program Adaptive Scuba Diver, který umožňuje provádět potápěčských výcvik osob se zdravotním hendikepem, kterým jejich zdravotní stav brání ve zvládnutí všech dovedností a získání veškerých znalostí potřebných k tomu, aby mohl být kandidát certifikován jako potápěč s přístrojem podle standardů NAUI. Uvedený program je připraven v souladu s U.S. federálním zákonem Americans with Disability Act (ADA), chránícím osoby s hendikepem před diskriminací. Absolvent programu získá doklad o vykonaném výcviku, který současně informuje ty, kteří se s hendikepovaným potápěčem budou potápět o dovednostech, u kterých absolvent programu potřebuje dopomoc třetí osoby. 

Oficiální stránky NAUI.ORG

Zpět nahoru