"Jmenuju se Petra a je mi 23 let. Nemůžu chodit ani mluvit, od narození jsem na vozíku. Je to šest let, co jsem začala s okolím komunikovat pomocí speciálního zařízení, díky kterému si můžu s lidmi psát maily nebo třeba komunikovat na Facebooku. Je super, že se můžu konečně domluvit sama s ostatními. Sama si stahuji filmy a udělám si na počítači i plno dalších věcí, jen zapnout ho sama ještě nedokážu. 
S potápěním respektive se šnorchlováním jsem začala na jaře 2022, přišlo mi to tedy na začátku dost praštěné, vůbec jsem si to nedokázala představit. Poprvé jsem se dost bála a ani mě to vlastně moc nebavilo. Pak jsem o tom dost přemýšlela a nakonec se rozhodla jít to znovu zkusit a ono už to bylo lepší a začalo mě to i docela bavit.  
Po nějaké době jsem vyzkoušela místo šnorchlu potápěčskou masku. Bylo to špatné a nemohla jsem vůbec dýchat. Petr mi řekl, že to půjde pomalu a že se nejdřív musím naučit pořádně dýchat. Začala jsem proto trénovat dýchání s Honzou, který učí jógu. Pravidelně jsem dýchání trénovala, ale vždycky, když mi Petr s Evou nasadili potápěčskou masku, bylo to špatné, nemohla jsem se pořádně nadechnout a dělalo se mi špatně.  
Jak jsem ale pořád trénovali, postupně jsem si zvykala a začalo to být o dost lepší. Důležité bylo dýchat pomalu. Jak se zlepšovalo moje dýchání, začali jsme postupně potápět nejdřív hlavu a pak už jsem se potopila pod vodu celá. No a mně se potápění začalo líbit víc a víc. Jsem zvědavá, jak budeme dále pokračovat."
Zpět nahoru